AYTUNÇ ALTINDAL NEDEN ÖLDÜ?
Gazeteci, yazar ve araştırmacı Aytunç Altındal, bir süredir kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etti. Aytunç Altındal ın yakınları ünlü yazarın kanserden ölmediğini, zehirlenerek öldürüldüğünü öne sürdü.

18 Kasim 2013 - 00:00:00

Çıktı Al

Yorum (0)

Gazeteci, yazar ve araştırmacı Aytunç Altındal, bir süredir kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etti. Aytunç Altındal ın yakınları ünlü yazarın kanserden ölmediğini, zehirlenerek öldürüldüğünü öne sürdü. Altındal’ın eşi Dr. Naciye Selin Şenocak Altındal, “Aytunç bey çok cesurdu. Canı pahasına memleketi için tüm bilgileri aktarmaktan kesinlikle çekinmedi. Bundan dolayı susturmak istediler" iddiasında bulundu.

 

Araştırmacı - Yazar Aytunç Altındal (68), tedavi gördüğü hastanede gece hayatını kaybetti. Altındal ın ölümü ailesini ve sevenlerini yasa boğdu. Yazarın hayatını kaybettiği hastaneye akın eden yakınları, Altındal ın zehirlenerek öldürüldüğünü iddia etti.

 

Eşinin zehirlenmesinde farklı sebeplerin olduğunu belirten Aytunç Altındal’ın eşi Dr. Naciye Selin Şenocak Altındal, “Doktorlar eşimin ölümünün altında başka bir şeyler olduğunu hatta büyük ihtimalle de zehirlenme söz konusu bile olabileceğini söyledi. Biz de buna istinaden tüm bulguları Adli Tıp Kurumu na gönderdik. Adli Tıp’ta gerekli açıklamaları yapacaktır” dedi.

 

“ONUN VERDİĞİ BİLGİLERDEN RAHATSIZ OLAN ÇOK BÜYÜK BİR ÇEVRE VARDI”

2 hafta önce kanser olmayan bir kişinin biyopsi ve kan örneklerine rağmen son evrede kanser aşamasına gelmesinin tıp dünyasında mümkün olmayacağını belirten Dr. Naciye Selin Şenocak Altındal, “Sadece ben değil, doktorları bile öldürüldüğünü iddia ediyor. Eşim Aytunç beyin çok seveni vardır. Fakat onun bilgilerini kıskanıp, onun verdiği bilgilerden rahatsız olan çok büyük bir çevrede vardı. Özellikle de dış güçler. Aytunç bey çok cesurdu. Canı pahasına memleketi için tüm bilgileri aktarmaktan kesinlikle çekinmedi. Son zamanlarda çok önemli açıklamalarda bulundu. Faali meçhul cinayetler konusunda. Tabi bu da bir takım çevreleri rahatsız etti. Çünkü çok büyük bilgilere sahipti. Bundan dolayı susturmak istediler. Ama şunu da bilsinler Aytunç hocanın yüzlerce, binlerce yetiştirdiği öğrencisi var. Onun yetiştirdiği gençler bu bilgileri devam ettirecekler” diye konuştu.

 

Altındal’ın kızı Yonca Bayrak, “Aytunç hocanın çok ani şekilde gelişen ve ilerleyen bir kanser olayıyla karşı karşıya kaldık. Tedavi süreci içerisinde doktorlar, bu kadar çabuk gelişen kanser olayının normal olmadığı konusunda bilgilendirdiler. Zehirlendiği kanısında biz süreç içerisinde olduğumuz için doktorlarıyla birlikte hem fikiriz” ifadelerini kullandı.

 

Gece saatlerinde yaşamını yitiren Altındal ın cenazesi, yarın öğle vakti Şakirin Camisi nde kılınacak namazın ardından Karacaahmet Mezarlığında toprağa verilecek.

 

AYTUNÇ ALTINDAL KİMDİR?

İstanbul da 1945 te dünyaya gelen Altındal, 1983 te İsviçre de Modus Vivendi Kültür Merkezi ni kurarak 10 yıl yönetti. 1989 yılında Rusya da Kültür Danışmanlığı görevini yaptı.

 

Altındal, 1992 de İngiltere Edinburg taki Akademik Proje İdari Heyeti üyeliğine seçildi, 1993 te Uluslararası Avrupa Düşünce Çalışmaları Topluluğu Bilimsel Kuruluna üye oldu. Gazeteci yazar Altındal, aynı yıl Avusturya nın Graz şehrindeki Karl-Franz Üniversitesi tarafından düzenlenen Avrupa nın Laik Vasiyeti adlı uluslararası konferansta oturum ve bölüm başkanlığına seçildi.

 

Ünlü Fizikçi Isaac Newton un bugüne kadar hiç bilinmeyen bir kitabını da yayınlayan Altındal, Uğur Mumcu nun "Sakıncasız" adlı eserinin de yapımcılığını üstlendi.

 

Altındal ın, 1992 de İngitere de yayınlanan Three Faces of Jesus (Üç İsa) adlı kitabı dünyada büyük ilgi görmüştü.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
ACZMENDİLERİN 28 ŞUBATA MÜDAHİL EYLEMİ
MÜSLÜM Gündüz: "Biz bu davaya müdahil olmak istiyoruz. Avukatımız aracılığıyla müdahillik dilekçemizi gönderdik. Ancak savcı kabul etmemiş. Demek ki 28 Şubat süreci devam ediyor."
16.04.2012
PERİHAN MAĞDEN HUKUK ÖĞRETİYOR
Perihan Mağden, avukatları aracılığıyla Ayşe Arman a hukuk dersi verdi: Ayşe Arman şunu bilmelidir ki hukuk sadece kendisinden uzak sandığı yasalar demek değildir....
25.03.2010
AHMET ŞIK HERKESE MEKTUP YAZDI
"Benim de bilmediğim deliller varmış. Savcı öyle diyor. Açıklasın delilleri. Hepimiz bilelim. Madem gazeteci değilim neden sadece gazetecilik faaliyetimi sorguladınız? Yazdığım kitapta sizi ürküten konular var diye mi tutukladınız yoksa?"
08.03.2011
CEMAAT VE  FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİK
Akit Yazarı Dilipak tan AKP - Cemaat gerginliği hakkında çarpıcı bir makale kaleme aldı. Dilipak, "Fırtına öncesi esintiler var. Birileri bizimkilerin birbirine düşmesini bekliyor. Dikkatli olmak gerek" diye yazdı.
28.08.2012
KARARGAHTAKİ KRİTİK TEMASLAR
Genelkurmay Karargahı ile Hükümet in etkili bir ismi arasında kritik temaslar gerçekleşti İDDİASI.
23.02.2010
SORULARLA DOLU PATLAMA: 25 ÖLÜ
Afyonkarahisar da askeri mühimmat deposunda patlama meydana geldi. Genelkurmay patlamada 25 askerin şehit olduğunu açıkladı. SORULAR ÇOK...
06.09.2012
İSLAMCILARIN ARZULADIĞI SEFİL AYDIN TİPİ...
SADECE SİVİLLER DEĞİL SAVAŞÇILAR DA SIĞINMACI
ŞİİR, ROMAN, FİLM... SAÇMA ŞEYLER....
EKVADOR'DA ERDOĞAN'A ENGELLEME
KERBELA OLAYI VE EMEVİ DARBESİ
KİTAPTA DURDUĞU GİBİ DURMUYOR...
GÜNÜMÜZE KALAN EN ESKİ KIYAFETLER
ERDOĞAN, 4 GÜNDE BİR DAVA AÇMIŞ...
BİN YILLIK TARİHİMİZDE NE VAR NE YOK...
SOL İLAHİYAT'IN GÜNCELLİĞİ
MİLLETSİZ, YERTSİZ-YURTSUZ: ENTELEKTÜEL...
PERİNÇEK'E GÖRE HDP MECLİS'TEKİ CANLI BOMBA
EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ